• Hulín - dobré město pro život

    Váš kandidát na starostu

    kandidátní listina   č.5

    Mgr. Roman Hoza

 

Náš tým


ředitel COPT Kroměříž, člen ODS

Již třetím rokem pracuji na SŠ-COPT Kroměříž ve funkci ředitele školy. V komunální politice se pohybuji od roku 1998, kdy jsem byl zvolen občany místostarostou Hulína. Protože jsem tělem i duší sportovec, rád bych se v následujícím období podílel na vybudování nových sportovních ploch a rekonstrukci budovy Sokolovny. Aktivní způsob života je důležitý nejen pro mladé, ale i starší generaci. Dlouhodobě cítím problém v chybějící kvalitní sportovní hale v našem městě. Věřím, že společně uděláme další kroky pro rozvoj města v oblasti sportu, školství, celoživotního vzdělávání a kultury.
učitelka prvního stupně Základní školy v Hulíně, členka ODS

Jako učitelka v Hulínské škole chci podpořit to, co vidím denně. Jak se k lepšímu mění prostředí, ve kterém naši nejmladší, naše děti, tráví tolik času. Nové šatny, nová podlaha v tělocvičně, pěknější prostředí, které vychovává. Hulín má opravdu řadu dobrých věcí, které nám mohou jinde závidět. Výbornou „lidušku“, výborné sbory a muzikanty, skvělé akce. A všude spoustu aktivních lidí. Jsem ráda, že jsem tu vyfotografovaná s řadou z nich. A šéf? … docela dobrý!
předseda představenstva společnosti Rovina Group a.s., místopředseda FAČR, člen

Řídím velký podnik, který dává práci řadě lidí z Hulína i okolí. Vím, jak těžké a důležité je dobře a s rozvahou hospodařit. Mnohem složitěji s penězi veřejnými, jak s vlastními, kde je rozhodování mnohem jednodušší. Vedení města zvolilo v minulém období správnou ekonomickou strategii a tu chci i dál podporovat. Pomáhám fotbalu, který je mým koníčkem. Podpořím proto potřebné organizační změny ve sportovním areálu.
OSVČ, majitelka květinářství, členka ODS

Mám ráda svou práci květinářky. Je o hezkých věcech a tak jsem podporovala a hodnotím kladně postupné zvelebování města květinami a novou výsadbou. Jako velký počin vidím hlavně pro budoucí generace vysazení lesoparku Nivky, které se za deset patnáct let stanou skutečnými plícemi Hulína. Chci dál podporovat obnovu zeleně ve městě, a všechny aktivity lidí, které povedou ke krásnějšímu rozkvetlému městu.
technik správy sítě společnosti EON, bez politické příslušnosti

Pracuji v energetice a tak rád slyším o úsporách po zateplení budov města a výsledcích energetického managementu. Před posledními volbami bylo mým přáním opravit ulici na Včelíně a opravit cyklostezky – podařilo se. Líbila se mi v programu zmínka o péči o tradice a hanácký folklór – jsem členem souboru „Hanáci z Hulína“ a snažíme se tyto tradice v Hulíně oživit. Teď bych si přál, aby se podařilo postavit sportovní halu a pořádné kurty pro tenis a volejbal. A já věřím, že se to zase podaří.
provozní ředitel společnosti, člen ODS

Jsem nejmladší ze všech mých kolegů na naší kandidátce a jsem velmi rád, že tam mohu být. Myslím, že je důležité, aby se mladí lidé mého věku zajímali o dění kolem sebe. Aby sledovali, co se kolem nich děje, učili se z toho a přiměřeně přispívali k prostředí, ve kterém i oni budou chtít dál žít, zakládat rodiny vychovávat své děti. Hulín je dobré místo pro život a je třeba pracovat i v dalších letech na tom, aby to tak bylo pořád. Chci se zajímat, sledovat, učit se a pomoct.
finanční ředitel společnosti Chropyňská strojírna, a. s., bez politické příslušnosti

Pracuji jako finanční ředitel strojírenské firmy. Zaměřit se chci na oblast financování a hospodaření našeho města. Rád bych využil své dlouholeté zkušenosti z finančního řízení podniku a pomohl tak k zajištění peněz pro plynulý rozvoj města a jeho aktivit s důrazem na efektivní, transparentní a hospodárné využívání finančních prostředků. Ze svého odborného pohledu vysoce hodnotím zlepšení ekonomického ratingu o celé tři stupně k hodnocení B, což je skvělým vysvědčením.
OSVČ, výroba nábytku NISO, členka ODS

Převzala jsem od tatínka malou rodinnou firmu na výrobu nábytku a jsem časově vytížená. Velmi proto oceňuji komfort, který Hulín nabízí. Zaměstnaná maminka může využít fungující jesle - v dnešní době téměř zázrak. Můžeme si vybrat, kam v poledne skočit na „meníčko“, díky večerkám je kde po práci rodině nakoupit, na spoustě společenských akcí můžeme odpočinout, relaxovat na rehabilitaci…. Mám toto město prostě ráda a stojí za to pro něj něco udělat!
místopředseda představenstva společnosti Rovina Group, a. s., člen ODS

Bydlím v Chrášťanech a ty jsou, dle mého, příkladem, jak má obec žít, jak se má sounáležitost s obcí budovat a udržovat. Obec není jen radnice. Obec vnímám jako společenství lidí, které spojuje místo kde žijí, vztahy mezi sousedy, chuť se potkávat, něco udělat k vlastní radosti a k prospěchu druhým. K tomu je vždycky potřeba pár aktivních, ochotných lidí, kteří přijdou s nápadem, kus snahy a práce. Tým, se kterým kandiduji, považuji za záruku takového přístupu k celému městu.
učitelka literárně-dramatického oboru ZUŠ Hulín, členka ODS

Moje povolání je mi koníčkem. Už 25 let učím v ZUŠ Hulín literárně dramatický obor. Kreativita, ochota udělat něco pro druhé, říci svůj názor, být sám sebou. To jsou aspekty, které patří do "dramaťáku", ke kterým vedu i své žáky. Jsou ale vlastní také týmu lidí na naší kandidátce včele s lídrem. Kultura a školství jsou moje parketa, obory, kde ráda pomohu. Střed vesmíru je prý tam, kde se právě nacházíme a to je Hulín - dobré místo pro život.
učitelka mateřské školy, bez politické příslušnosti

Jeden moudrý člověk řekl: „Všechno co jsem potřeboval znát, jsem se naučil v mateřské školce. Proto tam stále chodím a čerpám od dětí zaujetí pro věc, otevřenost, přímost a ochotu udělat mnoho pro dosažení cíle.“ A za takovými lidmi já stojím.
technik Kombyt Servis s. r. o., bez politické příslušnosti

Chceme pěkné, čisté, uklizené město. Je to moje práce, proto vím, kolik to stojí, kolik práce a úsilí musí odvést řadoví pracovníci Kombytu při úklidu, sečení trávy a úklidu sněhu. Je někdy obdivuhodné, že to s 10 lidmi zvládáme. Jsme na to také pyšní. Líbí se mi myšlenka rozkvetlého města se záhony. Musí být ale doprovázena potřebnou hromádkou peněz. Věřím, že se v dalších letech pro toto najdou a Hulín bude zase příjemnějším místem pro život.
ředitel Základní školy Břest, bez politické příslušnosti

Pracuji jako ředitel Základní školy Břest. Z profesního hlediska vidím důležitou roli města v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže. Baví mě jízda na kole, lyžování a hlavně turistika a pobyt v přírodě, orientuji se v problematice ochrany přírody a ekologie. Dlouhodobě pracuji jako táborový vedoucí a proto jsem rád, že město zlepšuje podmínky v rekreačním zařízení Ondráš. Tyto a další aktivity, které vedou ke zkvalitnění života obyvatel Hulína, chci podporovat.technik provozu a údržby společnosti EON, bez politické příslušnosti

Pracuji jako technik v energetice a jako svého koníčka jsem si zvolil provozování Pizzerie v Hulíně. Měl jsem pocit, že tato služba v mém rodném městě dlouhodobě chyběla. Mám vždycky radost, pokud se podaří vybudovat něco, co lidé chtějí a co jim chybí. Jsem přesvědčen, že současnému vedení města se takových věcí podařilo a daří budovat spousta. Chci podpořit do budoucna každý dobrý záměr a každou věc, která zpříjemní a zkvalitní život lidem v našem městě.důchodkyně, členka ODS

Jsem rodačkou z Hulína a dnes si už jako důchodkyně užívám roli babičky. Protože jezdit s kočárkem po městském parku je trochu terénní dobrodružství, budu prosazovat tuto prioritu našeho programu. Zeleň si zaslouží pozornost taky v parku v Záhlinicích a na hřbitově. Na druhé straně jsem ráda, jak jsou ve městě zajištěny lékařské a sociální služby, že se město stará o sport, který mám ráda, že opravilo cyklostezky, tělocvičnu a podporuje tak zdraví občanů.důchodce, člen ODS

Mám teď po ukončení aktivní pracovní kariéry trochu víc času na své koníčky, na fotbal, na aktivní odpočinek, ale taky víc času dívat se kolem sebe. Poslouchám názory a připomínky některých lidí. Často kritické, často ale taky plynoucí z neznalosti věcí, z malé možnosti srovnání, jak je to jinde nebo jen kritiky pro kritiku. Já se ale dívám a vidím, že sídliště prohlídla, že je spousta opravených cest a chodníků, že věci jdou dobře. Když nevím, tak se zeptám. A podpořím kolegy rád i z posledního místa.